Antares Zalasewo

24.11.2008

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Łączy nas pasja do piłki, każdego dnia staramy się udowodnić, że ciężka praca daje efekty. Grupa walcząca z własnymi niedoskonałościami, pragnąca propagować sport i wznieść klub na wyższy poziom; zarówno infrastrukturalny, jak i sportowy. Dwa słowa - Antares Zalasewo!

Antares Zalasewo to klub piłkarski toczący swoje piłkarskie zmagania na wielkopolskich boiskach w rozgrywkach pod egidą WZPN. Założony w 2008 roku przez grupkę lokalnych amatorów piłki kopanej, większość swojego istnienia walczył o ligowe punkty w poznańskiej klasie B. W końcu jednak nadszedł czas zmian i rewolucja zapoczątkowana w 2015 roku zaczęła dawać wymierne efekty.

Dzięki nowej kadrze trenerskiej, drużyna z Zalasewa liczy się w coraz wyższe cele, a wysiłki zarządu dają komfort pracy zawodnikom - treningi odbywają się na odnowionych naturalnych boiskach przy ulicy Kórnickiej w Zalasewie, a także na Stadionie Miejskim w pobliskim Swarzędzu. Antares posiada prężnie działającąstronę internetową, a także swoją społeczność na profilu Facebookowym.

Największym dotychczasowym sukcesem Antaresu Zalasewo było zdobyte w sezonie 2017/18 mistrzostwo popularnej "Serie B" i awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Poza tym zalasewianie triumfowali w V edycji Jurand Cup, dokładając do klubowej gabloty kolejne dwa trofea!

Obecnie zespół podejmuje kolejne sportowe wyzwania na poziomie poznańskiej A-klasy. Niezwykłość zespołu można wyrażać na wiele sposobów. Antares to jeden z nielicznych klubów utrzymywany w dużym stopniu przez składki członkowskie zawodników. To także wyjątkowe akcje takie jak trening z jednym z czołowych holenderskich sprinterów - trenerem przygotowania motorycznego, sesjami treningowymi z zagranicznymi szkoleniowcami (co pozwoliło wdrożyć nieco hiszpańskiej filozofii do stylu zalasewian) czy liczne turnieje charytatywne, w których zawsze zespół z Zalasewa bierze czynny udział - cóż bardziej efektywnego niż pomoc poprzez pasję można spotkać :)

W internecie można nas znaleźć również pod hashtagiem #TYLKOAntares - pozostaje nam tylko zaprosić do kibicowania lub aktywnego uczestniczenia w życiu Antaresowej rodziny - każda forma wsparcia jest mile widziana!