GKS Gułtowy przyjeżdża do Swarzędza

W meczu 11 kolejki grupy 1 poznańskiej B-klasy Antares Zalasewo podejmie w Swarzędzu na boisku ze sztuczną nawierzchnią GKS Gułtowy. Początek spotkania w niedzielę o godz. 15:00.

Do końca rywalizacji w rundzie jesiennej pozostały trzy kolejki. Zalasewianie przystąpią do tej fazy rozgrywek ze sporymi nadziejami. Komplet zwycięstw zagwarantuje Antaresowi co najmniej czwartą lokatę na półmetku i realne szanse na awans wiosną. Na początek należy jednak wygrać z GKSem Gułtowy, co nie będzie zadaniem łatwym.

Przeciwnicy po 10 kolejkach zajmują ósmą lokatę – ich dorobek to 13 punktów w 9 meczach. GKS mocny wydaje się przede wszystkim u siebie. Na swoim boisku wygrali 4 z 5 meczów. Uwagę zwraca przede wszystkim wysokie zwycięstwo z Farą Pelikan Żydowo aż 6:1. Jedyna „wtopa” to porażka z Meblorzem 0:2. Z kolei na wyjeździe gracze z Gułtowych jeszcze nie wygrali, mimo że próbowali czterokrotnie. Najbliżej tego byli w Owińskach, gdzie zremisowali 3:3 z Błękitnymi. GKS dużo strzela (26 goli), ale równie dużo traci (24). Najlepszym strzelcem zespołu jest Krystian Kofel – autor 9 trafień.

Zalasewo przystąpi do niedzielnego starcia opromienione serią trzech zwycięstw. W drużynie panuje świetna atmosfera, frekwencja na treningach dopisuje, rywalizacja o miejsce w składzie jest zacięta. Przed meczem z GKSem kilku zawodników narzeka jednak na mniejsze lub większe urazy – na ten moment z kadry wypadł podstawowy obrońca Szymon Malicki, który do gry powinien być gotowy za tydzień. Miejmy nadzieję, że pozostali gracze będą w pełni sił.

Historię rywalizacji Antaresu z GKSem Gułtowy można podzielić na dwa rozdziały. Do sezonu 2011/2012 włącznie zalasewianie mierzyli się w B-klasie z drugim zespołem GKSu, wygrywając wszystkie siedem spotkań (Gułtowy wycofały się z rozgrywek 2011/2012 po rundzie jesiennej):

Sezon 2009/2010

GKS Gułtowy II – Antares 0:4 (Molski, Gajewski, Tujdowski, Tyszkiewicz)

Antares –GKS Gułtowy II 3:1 (Lutomski, Tujdowski, Tyszkiewicz)

Sezon 2010/2011

Antares – GKS Gułtowy II 8:2 (Lutomski x 3, Gajewski x 2, Janecki, Molski, Bączkowski)

GKS Gułtowy II – Antares 0:1 (Lutomski)

Sezon 2011/2012

GKS Gułtowy II – Antares 2:4 (Westfal, Brzeziński, Michał Adamski, Tyszkiewicz)

Następnie oba zespoły rywalizowały ze sobą w latach 2013-2016, także w B-klasie. Tym razem trzy razy wygrali zalasewianie, a trzy razy GKS Gułtowy. Zwracają uwagę rozmiary zwycięstwa Antaresu w 2015 roku – do dzisiaj jest to najwyższe zwycięstwo w historii klubu spod Swarzędza.

Sezon 2013/2014

GKS Gułtowy – Antares 0:1 (Białach)

Antares – GKS Gułtowy 3:0 (M. Szymkowiak, Tyszkiewicz, Bartkowiak)

Sezon 2014/2015

GKS Gułtowy – Antares 1:0

Antares – GKS Gułtowy 11:1 (Tyszkiewicz x 3, Lutomski x 2, Białach x 2, Jurczyński, Latanowicz, D. Winiarski, Wasielewski)

Sezon 2015/2016

GKS Gułtowy – Antares 3:0

Antares – GKS Gułtowy 1:4 (Wiechecz)

A jak będzie tym razem? W niedzielę o godz. 15:00 dopiszemy kolejny fragment zalasewsko-gułtowskiej historii. Zapraszamy do Swarzędza na boisko przy ul. św. Marcina 1!