Pierwsze zwycięstwo

W piątym zimowym sparingu Antares Zalasewo odniósł pierwsze zwycięstwo, pokonując na sztucznej trawie w Swarzędzu ekipę Odlewu Poznań 4:3 (2:1).

Trenerzy ponownie mieli komfort sprawdzenia w meczu kontrolnym dwóch zupełnie różnych jedenastek. W pierwszej połowie Antares zdominował rywala z Poznania, ale mimo sporej przewagi w posiadaniu piłki udało się zdobyć jedynie dwie bramki, tracąc przy okazji gola po jednym z nielicznych ataków Odlewu. Nisko i nieustępliwie gracący przeciwnik skutecznie bronił się na własnej połowie, a zalasewianom brakowało dokładności (i czasami pomysłu) w ostatniej fazie ataku pozycyjnego. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Andrij Nazarevich po akcjach Łukasza Białacha.

W drugich 45 minutach gra wyrównała się i zaostrzyła, a Odlew zaczął grać nieco wyżej. Goście szybko wyrównali, a później obejrzeliśmy najładniejszą bramkę w meczu - Klimczak zagrał do Przybyła, a ten z powietrza lewą nogą uderzył nie do obrony! Czwarta bramka dla Antaresu padła również po asyście Klimczaka, który z rzutu rożnego idealnie dośrodkował na głowę Putza. W końcówce Odlew zmniejszył jeszcze rozmiary porażki, wykorzystując błąd bramkarza gospodarzy.

Swarzędz sztuczne boisko, 11.03.2018r. (godz. 20:00)

Antares Zalasewo – Odlew Poznań 4:3 (2:1)