Podsumowanie 10 kolejki B-klasy

Hitem 10 kolejki można śmiało nazwać mecz Błękitnych Owińska z Farą Pelikan Żydowo. Przed tą serią gier Błękitni mieli tylko trzy punkty straty do żydowian, więc w przypadku wygranej mogli przeskoczyć ich w tabeli – i tak też się stało. W Owińskach lepsi byli gospodarze, obie bramki strzelając w drugiej połowie. Błękitni wyraźnie nabrali rozpędu – w sześciu ostatnich spotkaniach zdobyli aż 14 punktów! Żydowo z kolei zwolniło – trzy ostatnie kolejki to zaledwie 2 punkty w ich wykonaniu.

W pozostałych meczach obyło się bez niespodzianek, uwagę przykuwają jedynie rozmiary niektórych zwycięstw. Wełnianka Kiszkowo jako pierwsza w sezonie zdobyła dwucyfrową liczbę goli, a jej ofiarą padł Jadwiżański KS Poznań (10:1). Dziwne, zważywszy na kiepską formę Wełnianki i bardzo dobry występ defensywy JKSu zaledwie pięć dni wcześniej w Swarzędzu.

W końcu „zaskoczył” też Antares – zwycięstwo z Liderem Szczytniki Czerniejewskie jest jednym z najwyższych w historii klubu z Zalasewa. Podopieczni trenerów Lutomskiego i Brzezińskiego, jeśli utrzymają zwycięską passę w końcówce rundy, mają szansę zakręcić się w okolicach podium.

Nadal nie ma mocnych na KS Łopuchowo. Dla ekipy spod Murowanej Gośliny zwycięstwo 5:2 z LKS Kicin było już ósmym z rzędu! Oprócz porażki w pierwszym meczu w Żydowie, KS wygrywa wszystko i wszędzie.

Pewne trzy punkty zdobył w tej kolejce także LKS Lipa – 3:0 z Uchorowem. Ciekawie zapowiadający się mecz Meblorz – Rożnovia został przełożony na 26 listopada.

Wyniki 10 kolejki B-klasy grupa 1 Poznań:

Błękitni Owińska – Fara Pelikan Żydowo 2:0 (0:0)

Sebastian Kijanowski 71, Maciej Mikołajczak 88 (k.)

KS Łopuchowo – LKS Kicin 5:2 (2:0)

Damian Drabczyk 8, Jacek Gruszczyński 40, Krzysztof Ignasiak 48, 74, 90 – Mikołaj Fischbach 60, Roman Machaluk 77

LKS Lipa – KS Uchorowo 3:0 (3:0)

Szymon Osak 6, Szymon Szacht 7, 42

Lider Szczytniki Czerniejewskie – Antares Zalasewo 0:8 (0:1)

Andriy Nazarevich 29, 57, Bartosz Lutomski 55 (k.), Krzysztof Marciniak 59, Łukasz Troszczyński 66, 89, Sebastian Zadencki 75, Łukasz Białach 77

Wełnianka Kiszkowo – Jadwiżański KS Poznań 10:1 (6:0)

Mateusz Krawczyk 18, 53, Damian Kopeć 23, Szymon Burgiel 29, Sebastian Żelazny 31, 33, 59, Marcin Zamiara 39, Karol Stein 67, Łukasz Jałoszyński 77 – Stanisław Kiernicki 63

Meblorz Swarzędz – Rożnovia Rożnowo przełożony

Tabela

Po 10 kolejce stawce przewodzi KS Łopuchowo. Meblorz i Rożnovia pauzowały, ale utrzymały odpowiednią drugą i trzecią pozycję. Zbliżył się do nich Antares, który po zwycięstwie ze Szczytnikami Czerniejewskimi awansował na czwartą lokatę. Z kolei z miejsca czwartego na szóste spadła Fara Pelikan Żydowo, dając się wyprzedzić jeszcze Błękitnym Owińska.

Na dole nie zaszły żadne zmiany – trzy ostatnie pozycje okupują Wełnianka Kiszkowo, Lider Szczytniki Czerniejewskie i Jadwiżański KS Poznań. Do pewnych przetasowań może dojść po 11 kolejce, bo ostatni JKS podejmie u siebie Lidera i w przypadku zwycięstwa przeskoczy go w tabeli.

Pełną tabelę możecie zobaczyć tutaj.

Klasyfikacja strzelców

Zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców okazuje się Krzysztof Ignasiak z Łopuchowa, który ponownie zaliczył hattricka. Spośród 14 bramek, aż 11 z nich zdobył w czterech ostatnich meczach! Drugie miejsce zajmuje Bartosz Czechowski z Błękitnych Owińska (10 goli). Dzięki 6 trafieniom w trzech ostatnich kolejkach na trzecią pozycję w rankingu snajperów wskoczył Andriy Nazarevich z Antaresu (9 goli). Tyle samo bramek co ukraiński napastnik mają jeszcze Wojciech Niklaus (Meblorz), Krystian Kofel (GKS Gułtowy), Kamil Andrzejewski (Rożnovia) i Sebastian Żelazny (Wełnianka, hattrick przeciwko Jadwiżańskiemu KS Poznań).

Spośród graczy Antaresu sporo bramek na swoim koncie mają także Bartosz Lutomski (5) oraz Łukasz Białach (4).

Pełna klasyfikacja strzelców dostępna tutaj.

*zdjęcie pochodzi z fb KS Uchorowo