Podsumowanie 23 kolejki B-klasy

Szlagierem 23 serii spotkań było niewątpliwie starcie w Rożnowie, po którym zadowoleni mogą być zarówno Meblorze jak i Rożnovia. Gospodarze mimo słabszej pierwszej połowy zdołali uratować remis i zachowali miano jedynej drużyny niezwyciężonej na własnym boisku. Swarzędzanie z kolei - przy założeniu, że do A-klasy promocję uzyskają cztery najlepsze ekipy - zapewnili sobie awans na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.

"Los chce ze mną grać w pokera, raz mi daje, raz zabiera" - tak po meczu w Kicinie mogli zaśpiewać gracze z Łopuchowa. Tydzień temu w 17 (!) minucie doliczonego czasu gry uratowali punkt w Gułtowach, a w minioną sobotę z kolei w samej końcówce stracili punkty na boisku LKSu, mimo że do 79 minuty prowadzili 2:0. Obiektywnie należy jednak przyznać, że to Kicin był w tym meczu drużyną prezentującą wyższą kulturę gry i na porażkę po prostu nie zasłużył.

Kolejny ważny krok na drodze do awansu wykonali Błękitni Owińska, zwyciężając na bardzo trudnym terenie w Żydowie 2:1. W najbliższą sobotę Błękitni podejmą u siebie Rożnovię i będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko 24 kolejki, ale i całego sezonu.

Nie sposób przejść obojętnie obok meczu Jadwiżańskiego z Wełnianką Kiszkowo. Zwycięstwo 6:0 ma dla poznaniaków wymiar historyczny i może być zapowiedzią lepszych wyników w kolejnym sezonie. Nieco niższa wygrana stała się udziałem Antaresu, który wygrał 5:0 z Liderem Szczytniki Czerniejewskie, a wszystkie bramki padły po przerwie.

Skończyła się fantastyczna seria Uchorowa. O ile sama porażka na własnym boisku z Lipą nie może być uznawana za jakąś bardzo dużą niespodziankę, o tyle rozmiary tej porażki - już zdecydowanie tak.

Wyniki 23 kolejki B-klasy grupa 1 Poznań:

LKS Kicin – KS Łopuchowo 2:2 (0:2)

Mateusz Adamek 79, Krystian Schreiber 90+2 – Bartłomiej Jankowski 20 (k.), Jakub Łech 43

Fara Pelikan Żydowo – Błękitni Owińska 1:2 (0:1)

Dawid Gierałka 78 – Jakub Ceroń 20, Jakub Piksa 49

Jadwiżański KS Poznań – Wełnianka Kiszkowo 6:0 (2:0)

Adam Pawlak 2, 58, Dawid Nowicki 22, 82, Michał Rychlik 66, Jędrzej Zieliński 85

Antares Zalasewo – Lider Szczytniki Czerniejewskie 5:0 (0:0)

Łukasz Białach 57, 80, Tomasz Kramer 64, Andrij Nazarevich 71, 77

KS Uchorowo – LKS Lipa 1:5 (0:1)

Patryk Jarmużak 66 – Szymon Szacht 22, 44, Miłosz Brączewski 83, 90+2, Bartosz Nowak 88

Rożnovia Rożnowo – Meblorz Swarzędz 2:2 (0:2)

Borys Dolata 72, Damian Ławniczak 83 (k.) – Jakub Strużyński 28 (k.), Bartosz Wrębiak 45+1

Tabela

Mając na koncie 49 pkt na 3 kolejki przed finiszem rozgrywek Meblorz Swarzędz zapewnił sobie co najmniej czwarte miejsce na koniec sezonu, co według aktualnych obliczeń powinno dać awans do A-klasy. Drugie miejsce zajmuje Antares (46 pkt), który ma jeden mecz rozegrany mniej. Oznacza to, że w przypadku kompletu wygranych w trzech ostatnich spotkaniach wyjazdowych, zalasewianie rzutem na taśmę mogą zostać zwycięzcami całej ligi.

Zażarta walka o najniższy stopień podium rozegra się w najbliższej kolejce pomiędzy Rożnovią (43 pkt) i Błękitnymi (42 pkt) - oba zespoły zmierzą się w Owińskach w sobotę o godz. 17:00.

Po wielu tygodniach impasu, w końcu zaszła zmiana na samym dole tabeli. Jadwiżański KS Poznań (5 pkt) wyprzedził Lidera Szczytniki Czerniejewskie (4 pkt).

Pełną tabelę możecie zobaczyć tutaj.

Klasyfikacja strzelców

Podobnie jak w ostatniej kolejce, kilku zawodników strzeliło po dwie bramki, m. in. Andrij Nazarevich z Antaresu. Ukraiński napastnik (21 goli) zbliżył się tym samym do liderującego Krystiana Kofla (22 gole) z GKSu Gułtowy. W najbliższej serii gier obaj zawodnicy staną naprzeciwko siebie w bezpośredniej rywalizacji o miano króla strzelców. W walkę o miano najlepszego snajpera może się włączyć jeszcze Krzysztof Ignasiak (20 goli) z Łopuchowa. Kolejni strzelcy na liście mają 16 i mniej trafień.

Pełna klasyfikacja strzelców dostępna tutaj.