Podsumowanie 24 kolejki B-klasy

Ostatni B-klasowy weekend obfitował jak zawsze w piłkarskie emocje, które sięgnęły zenitu w 87 minucie spotkania pomiędzy Błękitnymi Owińska a Rożnovią Rożnowo. Wtedy to Dawid Maciejewski wepchnął piłkę do siatki z najbliższej odległości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony boiska. W pierwszej połowie trochę lepsza była Rożnovia, w drugiej prym na boisku wiedli Błękitni, ale delikatnie rzecz ujmując spotkanie nie stało na najwyższym poziomie.

Swój awans z przytupem przypieczętował Meblorz, demolując na naturalnej płycie Stadionu Miejskiego w Swarzędzu KS Uchorowo aż 8:0 - dla gości była to najwyższa porażka w historii od początku występów w B-klasie, które sięgają sezonu 2015/2016. Co ciekawe, druga najwyższa porażka (1:7) również miała miejsce w Swarzędzu, z tym że na sztucznej trawie, w meczu przeciwko Antaresowi kilka tygodni temu.

Wywołany do tablicy Antares odniósł bardzo ważne zwycięstwo w Gułtowach, w przekroju 90 minut będąc po prostu zespołem lepszym i bardziej dojrzałym. Równie ważne 3 punkty przywiózł z Lipy KS Łopuchowo, który przedłużył tym samym swoje szanse na awans.

Warte odnotowania jest drugie z rzędu zwycięstwo JKSu - tym razem na wyjeździe poznaniacy ograli Lidera Szczytniki Czerniejewskie 1:0. W Kiszkowie fatalnie spisująca się wiosną Wełnianka uległa ekipie z Żydowa aż 2:6.

Wyniki 24 kolejki B-klasy grupa 1 Poznań:

Błękitni Owińska - Rożnovia Rożnowo 1:0 (0:0)

Dawid Maciejewski 87

Lider Szczytniki Czerniejewskie - Jadwiżański KS Poznań 0:1 (0:0)

Adam Pawlak 76

LKS Lipa - KS Łopuchowo 1:4 (1:3)

Patryk Złoch - Krzysztof Ignasiak 9, 35, Jakub Łech 40, Damian Drabczyk 88

Wełnianka Kiszkowo - Fara Pelikan Żydowo 2:6 (1:2)

Adrian Olszewski 30, Marcin Zamiara 89 - Dawid Gierałka 16, 20, Karol Kowalski 46, 85, Karol Stein 64, Denis Raczak 75

GKS Gułtowy - Antares Zalasewo 0:2 (0:1)

Krzysztof Marciniak 19, Piotr Bączyk 61

Meblorz Swarzędz - KS Uchorowo 8:0 (2:0)

Marek Małecki 28, 54, Patryk Kucharski 41, 87, Kacper Sobota 57, Bartosz Wrębiak 66, Piotr Mikołajczak 78, 83

Tabela

Na czele niezmiennie Meblorz, który ma już na koncie 52 pkt. Po piętach depcze im Antares z 49 pkt i jednym meczem rozegranym mniej. O awans powalczą jeszcze Błękitni (45 pkt), Rożnovia (43 pkt) i Łopuchowo (42 pkt)

Pełną tabelę możecie zobaczyć tutaj.

Klasyfikacja strzelców

Zapowiadane jako pojedynek o króla strzelców starcie w Gułtowach pomiędzy Andrijem Nazarevichem a Krystianem Koflem nie przyniosło rozstrzygnięcia. Impas obu zawodników wykorzystał Krzysztof Ignasiak z Łopuchowa, który zdobył dwa gole w Lipie i razem z Koflem ma na koncie 22 trafienia. Nazarevich traci do obu Panów jedną bramkę. Walka o zwycięstwo w tej klasyfikacji zapowiada się pasjonująco!

Pełna klasyfikacja strzelców dostępna tutaj.