Powrót do Zalasewa zakończony porażką

W trzecim meczu sparingowym przed sezonem 2018/2019 Antares Zalasewo przegrał u siebie z Pogromem Luboń 2:3. Gospodarze po raz pierwszy od prawie roku zagrali na boisku w Zalasewie.

Oba zespoły w ostatniej kampanii B-klasy uzyskały promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Piłkarze z Lubonia zameldowali się w Zalasewie w bardzo licznym składzie, co miało przełożenie na końcowy rezultat. Podopieczni trenerów Lutomskiego i Brzezińskiego borykają się ostatnio z problemami kadrowymi, spowodowanymi okresem urlopowym i kontuzjami.

Rozgrywany w upale mecz od samego początku był wyrównany, każda z ekip stworzyła po kilka dogodnych okazji do zdobycia gola. Pierwsi na prowadzenie wyszli lubonianie – wychodzącego na czystą pozycję zawodnika sfaulował w polu karnym Latanowicz, a zawodnik Pogromu pewnym strzałem pokonał Smykowskiego. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji Zadencki posłał znakomitą prostopadłą piłkę do Troszczyńskiego, a napastnik Antaresu najpierw poradził sobie w zamieszaniu z obrońcą rywali, a potem mocnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

W drugiej części gry zalasewianie przeważali, czego efektem był gol 2:1. Z lewej strony z autu piłkę wyrzucił Łozicki, Zadencki klatką piersiową zgrał do Białacha, a ten trafiając w Brzezińskiego wyprowadził na czystą pozycję Nazarevycha. Ukrainiec przejął piłkę i został sfaulowany w polu karnym, a „jedenastkę” wykorzystał Lutomski.

Ostatnie trzydzieści minut to już przewaga Pogromu. Antares wyraźnie opadł z sił – dała o sobie znać krótka ławka, a w zasadzie jej brak. Dodatkowo, kontuzji nabawił się Zadencki i zalasewianie kończyli mecz bez zmiennika z pola. Taką sytuację skrzętnie wykorzystali goście, którzy w trzeciej tercji zdobyli dwie bramki i wygrali całe spotkanie 3:2.

Teraz przed Antaresem kluczowy moment przygotowań do nowego sezonu – na przestrzeni czterech dni ekipa z Zalasewa zagra dwa sparingi i turniej. W czwartek pojedziemy do Baranowa zmierzyć się z Tarnovią II, w sobotę czeka nas Jurand Cup, a na koniec w niedzielę podejmiemy Poznań FC.

Trenujemy i walczymy dalej!

Zalasewo, 29.07.2018 r. (godz. 12:00)

Antares Zalasewo – Pogrom Luboń 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Bramki (Antares):

1:1 Troszczyński (asysta Zadencki)

2:1 Lutomski (k., faul na Nazarevychu)

Smykowski – K. Marciniak, Latanowicz, Michał Adamski, Łozicki – Nazarevych, Lutomski, Brzeziński, Zadencki, Białach – Troszczyński

Ponadto grali: Pyrzyński, Pocheć

Mecz trwał 3 x 30 minut