Poznań FC wypunktował Antares

W trakcie bieżącego okresu przygotowawczego Antares miewał lepsze i gorsze momenty, dawno jednak nie widzieliśmy zalasewskiej drużyny w słabszej forma niż ta zaprezentowana podczas niedzielnego meczu z Poznań FC. Porażka 0:4 była tak naprawdę najniższym wymiarem kary za pasywną postawę na boisku, a tylko niewielkim usprawiedliwieniem kiepskiej dyspozycji może być zmęczenie po ostatnim maratonie sparingowo-turniejowym.

Według założeń zalasewianie mieli przećwiczyć na poznaniakach wysoki pressing, w praktyce jednak niewiele z tego wyszło i w zasadzie to rywale częściej odbierali piłkę na połowie Antaresu. Gospodarze tego dnia byli apatyczni, chaotyczni, niezdecydowani i mało pewni siebie, a błędy indywidualne i straty poszczególnych zawodników nie ułatwiały zadania całej drużynie. Poznań FC z kolei zaprezentował znakomitą organizację gry i ciekawe, kombinacyjne akcje ofensywne. Poznaniacy stworzyli w ciągu 90 minut multum okazji do zdobycia gola, ale strzelili „tylko” cztery bramki, w tym trzy przed przerwą. Przed wyższą porażką zalasewian ratowały interwencje obu bramkarzy i obrońców, a także po prostu nieskuteczność przeciwników.

Antares nie miał zbyt wielu okazji do postraszenia bramkarza rywali, a najlepszą w postaci rzutu karnego zmarnował Bartosz Lutomski – po jego strzale piłka pechowo odbiła się od słupka i przetoczyła się po linii bramkowej.

Poznaniakom należą się gratulacje i słowa uznania za postawę w niedzielę, a my oczywiście nie załamujemy rąk i świadomi swoich mankamentów dalej ciężko pracujemy. Ostatni sparing przed ligą rozegramy w niedzielę 12 sierpnia o godz. 11:00 w Klęce przeciwko miejscowemu Phytopharmowi, występującemu od tego sezonu w klasie okręgowej.

Zalasewo, 05.08.2018 r. (godz. 14:00)

Antares Zalasewo – Poznań FC 0:4 (0:3)