Tarnovia II wygrywa w Obrowie

Kolejka numer 11 przyniosła kilka mniej lub bardziej zaskakujących rozstrzygnięć. W meczu na szczycie dotychczasowy lider i jedyny dotąd zespół bez porażki podejmował ekipę zajmującą drugą pozycję. Byki kontra Tarnovia II, czyli starcie dwóch drużyn, które zmonopolizowały jesienne rozgrywki w grupie 2 poznańskiej B-klasy. Spotkanie w Obrowie wzbudziło spore zainteresowanie nie tylko miejscowych kibiców, a na mecz pofatygowali się m. in. przedstawiciele Rożnovii i Antaresu. W pierwszej połowie oglądaliśmy zaciętą walkę z obu stron, ale raczej bez fajerwerków. Bliżej zdobycia bramki dającej prowadzenie byli jednak goście. Po przerwie kontrolę nad meczem zaczęła przejmować Tarnovia II i w 60 minucie Artur Grajek otworzył wynik rywalizacji. Po zdobyciu bramki przyjezdni cofnęli się, ale Byki nie były w stanie przebić się przez mur postawiony przez graczy z Tarnowa Podgórnego. W samej końcówce gospodarze otworzyli się próbując gonić wynik, ale w efekcie stracili jeszcze dwie bramki po kontratakach rywali. Tym samym Tarnovia przeskoczyła Byki i wygodnie rozsiadła się w fotelu lidera.

Za małą niespodziankę można uznać porażkę Antaresu w Kiekrzu - odsyłamy do naszej relacji. Z kolei do niespodzianki sporego kalibru doszło w Uchorowie, gdzie Odlew poradził sobie z miejscowym KS, wygrywając 2:1. Podobno jedna z bramek Odlewu zdobyta została po przepięknym strzale w samo okienko z ponad 30 metrów, a bramkarz ekipy z Poznania w drugiej połowie wyczyniał cuda, walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny.

W Golęczewie GKS ponownie przegrał mecz, w którym prowadził 2:0. Tym razem walką do samego końca zaimponowała Rożnovia, która kończyła mecz w dziesiątkę. Zwycięski gol na 2:3 padł w 88 minucie. Wobec wpadki Antaresu, aktualnie to Rożnovia zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł LKS Baborówko (2:0 z Otorowem), a KS Kąsinowo przełamał passę 5 kolejnych porażek (2:1 z Rokitą).

Wyniki 11 kolejki B-klasy grupa 2 Poznań:

Arka Kiekrz – Antares Zalasewo 3:2 (1:1)

Jakub Kliks 4, Krzysztof Zastróżny 50, Krzysztof Skrupski 81 – Andriy Nazarevich 23, Piotr Bączyk 73

GKS Golęczewo – Rożnovia Rożnowo 2:3 (2:1)

Leszek Zaworski 11, Tomasz Goch 12 – Damian Ławniczak 24 (k.), 88, Kamil Andrzejewski 49

KS Kąsinowo – Rokita Rokietnica 2:1 (0:0)

Damian Kurz 60 (sam.), Damian Leśniewski 67 – Jacek Stróżyk 90

LKS Baborówko – LZS Otorowo 2:0 (0:0)

Marcin Janicki 61, Paweł Stachura 90

Byki Obrowo – Tarnovia II Tarnowo Podgórne 0:3 (0:0)

Artur Grajek 59, Dariusz Szopka 90+1, Łukasz Kubicki 90+2

KS Uchorowo – Odlew Poznań 1:2 (1:2)