Wygrywamy Jurand Cup!

W sobotnie popołudnie na obiekcie sportowym w Owińskach rozegrana została piąta edycja letniego turnieju o Puchar Prezesa KKS Jurand Koziegłowy. Po raz drugi w historii najlepszym zespołem w stawce okazał się Antares Zalasewo, a Adrian Pyrzyński został wybrany najlepszym bramkarzem imprezy.

Oprócz Juranda Koziegłowy i Antaresu, które uczestniczyły w każdej edycji turnieju, tym razem w Owińskach rywalizowały jeszcze ekipy Pogromu Luboń i Błękitnych Owińskach. Wszystkie zespoły w nadchodzącym sezonie będą występować w rozgrywkach poznańskiej A-klasy.

Zalasewianie nie zaprezentowali rewelacyjnej formy, ale imponowali walecznością, skutecznością i przede wszystkim organizacją gry w defensywie. W całym turnieju Antares stracił tylko jedną bramkę, w czym dużą zasługę miał Adrian Pyrzyński, wybrany najlepszym bramkarzem Jurand Cup 2018. W pierwszym spotkaniu piłkarze trenera Lutomskiego bronili się przed atakami Błękitnych Owińska, a jedna z kontr zakończyła się strzałem Przybyła zablokowanym przez obrońców i następnie golem Nazarevycha. W drugim meczu Antares odpierał ataki Pogromu Luboń, a zwycięską bramkę zdobył Piotr Bączyk po dośrodkowaniu Lutomskiego z rzutu wolnego. Przed decydującym starciem przeciwko Jurandowi ekipie z Zalasewa do zwycięstwa w turnieju wystarczał remis. Gospodarze intensywnie nacierali na bramkę Pyrzyńskiego, ale bramkarz Antaresu był tego dnia w kapitalnej dyspozycji. W drugiej połowie po jednej z kontr Nazarevych powalczył o piłkę i został pociągnięty za koszulkę w polu karnym – sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany. Rywale rzucili wszystkie siły do ataku, dzięki czemu zalasewianie wyprowadzili kilka kontr, które powinny skończyć się golem. Niestety zabrakło zimnej krwi i skuteczności. Trzy minuty przed końcem Jurand wykonywał rzut wolny z około 20 metrów, piłkę na słupek sparował Pyrzyński, ale zabrakło asekuracji ze strony obrońców i zawodnik gospodarzy z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Miejscowym zabrakło jednak czasu na zdobycie zwycięskiej bramki i to Antares mógł po raz drugi w historii cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.

Bardzo dziękujemy organizatorom za kolejny wspólny turniej, który na stałe wpisał się już w krajobraz naszych letnich przygotowań do sezonu. Słowa uznania kierujemy również w stronę zawodników Pogromu Luboń, którzy wykazali się postawą fair play i przyznali się do zagrania piłki ręką w polu karnym, przez co sędzia nie uznał zdobytej przez nich bramki. Tym większy szacunek, że sytuacja miała miejsce w trakcie zaciętego meczu przy stanie 0:0. Brawo Panowie!

Owińska, 04.08.2018 r. (godz. 14:00)

Antares Zalasewo – Błękitni Owińska 1:0 (1:0)

Bramki (Antares):

1:0 Nazarevych (asysta Przybył)

Owińska, 04.08.2018 r. (godz. 15:00)

Antares Zalasewo – Pogrom Luboń 1:0 (0:0)

Bramki (Antares):

1:0 Bączyk (asysta Lutomski)

Owińska, 04.08.2018 r. (godz. 16:00)

Jurand Koziegłowy – Antares Zalasewo 1:1 (0:0)

Bramki (Antares):

0:1 Nazarevych (k., faul na Nazarevychu)