50 meczów ligowych Michała Adamskiego

Kolejny zawodnik przekroczył barierę 50 meczów ligowych rozegranych dla Antaresu Zalasewo - tym razem mowa o Michale Adamskim.

Przygodę Michała z Antaresem podzielić można na dwa etapy. Po raz pierwszy "Misza" pojawił się w Zalasewie w połowie sezonu 2010/2011 i z miejsca stał się zawodnikiem pierwszego składu. Debiutancką bramkę zdobył w spotkaniu ostatniej kolejki przeciwko Clescevii Kleszczewo. Po jego strzale Antares prowadził w Gowarzewie 1:0, by ostatecznie przegrać... 1:7. W kolejnej kampanii "Misza" zagrał dla ekipy z Zalasewa łącznie 13 razy (uwzględniając ligę i puchar), zdobył 2 gole i zanotował 1 asystę. Po zakończeniu sezonu 2011/2012 opuścił szeregi zalasewian. Jako ciekawostkę można przypomnieć, że kilka lat wcześniej Michał Adamski występował na pozycji bocznego pomocnika.

Do Antaresu "Misza" powrócił przed startem sezonu 2016/2017, po kilku latach spędzonych w A-klasowym Maratończyku Brzeźno. Obecnie gra na środku obrony lub pomocy. Do jego największych atutów należą mocne uderzenie i dobry przegląd pola, dzięki którym posyła bardzo celne piłki na skrzydła. Jest bardzo pracowitym zawodnikiem, a trenerzy bardzo cenią sobie jego uniwersalność - Michał równie dobrze prezentuje się w obronie jak i w środku pola.

Swój ligowy mecz nr 50 w barwach Antaresu "Misza" rozegrał 1 maja 2018 roku w Swarzędzu przeciwko KS Łopuchowo. Łącznie dla drużyny z Zalasewa rozegrał 54 spotkania (liga + puchar), w których 4 razy trafił do bramki rywali i 2 razy zaliczył ostatnie podanie. Życzymy kolejnej 50-tki!

Statystyki Michała Adamskiego w poszczególnych sezonach przedstawiają się następująco:

2010/2011- 9 meczów, 1 bramka

2011/2012 - 13 meczów, 2 bramki, 1 asysta