Czempiń lepszy od Zalasewa w sparingu

W pierwszym meczu kontrolnym Antares Zalasewo uległ Heliosowi Czempiń 3:7 (0:4), ale trzeba przyznać, że gra zalasewian na tle wyżej notowanego rywala fragmentami wyglądała bardzo dobrze - Helios w nadchodzącym sezonie będzie występował w klasie okręgowej.

Szczególnie pierwsze 30 minut meczu stało na wysokim poziomie w wykonaniu Antaresu, mimo skwaru i zaledwie 14 ludzi do grania, a także faktu, że to był dopiero pierwszy tydzień intensywnych treningów - braki kondycyjne i świeżościowe były widoczne, głównie w drugiej części gry. Zalasewianie bardzo dobrze operowali piłką, dobrze wyglądał środek pola, jednak ponownie dała się we znaki słaba skuteczność w ataku, przy odrobinie szczęścia goście mogli, a nawet powinni prowadzić w tym spotkaniu minimum 2:0. Jednakże stało się inaczej, Helios podkręcił tempo, a Antares nie dał rady - pomiędzy 31-45 minutą, gracze z Czempinia 3 razy umieścili piłkę w siatce, a raz - bardzo pechowo, uczynił to wracający za akcją Bączyk. Spustoszenie w szeregach defensywnych spowodowały głównie ostro bite dośrodkowania - płaskie na piąty metr, na które agresywnie wchodzili napastnicy gospodarzy.

W drugiej połowie - zakończonej remisem 3:3, gra była zdecydowanie bardziej otwarta i ofensywna po obu stronach. Bramki dla Antaresu padły po składnych i szybkich akcjach - przy pierwszej piłkę dorzucił Nazarevych, wzdłuż bramki zgrał ją Troszczyński, a do siatki wpakował ją Przybył. Druga padła po świetnym wyprowadzeniu z linii obrony i fantastycznym rajdzie prawym skrzydłem Kramera, który wyłożył futbolówkę Troszczyńskiemu, a ten wpakował ją do siatki. Ostatnie trafienie padło łupem Przybyła, który wykorzystał błąd obrońcy i wykończył dośrodkowanie Lutomskiego.

Podsumowując, pomimo wysokiej porażki, było to dobre spotkanie i solidny materiał do analizy dla trenerów. Na pewno po spotkaniu można postawić małe plusiki przy nazwiskach Przybyła i Zadenckiego, którzy najbardziej wyróżniali się w szeregach Antaresu. Dodatkowo, gra w pierwszych 30 minutach stała na wysokim poziomie i nie można powiedzieć, że Antares wyglądał gorzej od graczy z Czempinia. Jednak trzeba uczciwie przyznać, że to Helios był drużyną lepszą i zasłużenie zwyciężył. Życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych i dziękujemy za owocny sparing!

Teraz wracamy do ciężkiej pracy, a w sobotę kolejny mecz kontrolny - zagramy na wyjeździe z LKS Lipa!

Głuchowo, 15.07.2018 r. (godz. 11:00)

Helios Czempiń – Antares Zalasewo 7:3 (4:0)