Jadwiżański KS Poznań kolejnym rywalem

W niedzielę o godzinie 14:00, na boisku przy poznańskiej Cytadeli, Antares Zalasewo rozegra kolejną potyczkę w walce o awans do klasy A. Rywalem będzie zajmujący ostatnią pozycję w lidze Jadwiżański KS.

JKS nie wygrał na wiosnę spotkania. We wszystkich tego sezonu meczach dobył zaledwie 2 punkty. Z ostatnich bitew wracali na tarczy. Faworyt tego meczu jest jeden i zdecydowany - są to zalasewianie.

Kto myśli jednak, że będzie to gładki i przyjemny spacerek dla Antaresu, jest w poważnym błędzie. Wystarczy sobie przypomnieć potyczkę w rundzie jesiennej, gdzie gracze z Zalasewa pomimo dużej przewagi wygrali jedynie 1:0 po bramce w ostatnich minutach spotkania. Jadwiżański postawił wtedy bardzo ciężkie warunki, świetnie grając w defensywie i ambitnie wybijając ofensywne zapędy napastnikom Antaresu.

Te wszystkie okoliczności sprawiają, że goście na pewno podejdą do meczu bardzo skoncentrowani i skupieni na celu, jakim jest przywiezienie do Zalasewa 3 punktów. Nie ma mowy o jakimkolwiek lekceważeniu rywala, wręcz przeciwnie, po nauczce w poprzednim spotkaniu wydaje się, że drużyna wyciągnęła wnioski i należycie podejdzie do rywalizacji.

Myśląc o awansie trzeba punktować, bez względu na przeciwnika, który stanie po drugiej stronie boiska. Cel jest blisko, rywale mają również ciężkie spotkania, ale gracze Antaresu muszą być skupieni na sobie i pracy, która jest do wykonania - wszystko w ich nogach. Trzy punkty będą do podniesienia z boiska przy Cytadeli już w niedzielę i to zalasewianie muszą po nie sięgnąć.

Do boju Antares!