Majówka z Antaresem

Kolejna kolejka poznańskiej B-klasy przed nami i następny ciężki mecz czeka Antares. Do Swarzędza przyjeżdża dobrze nam znane Uchorowo, które z pewnością postawi wysoko poprzeczkę ekipie z Zalasewa. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 16:00.

Naprawdę trudne wyzwanie stoi przed aspirującymi do awansu zawodnikami z Zalasewa. W przeciągu 3 dni rozegrają dwa starcia o niesamowitym znaczeniu dla układu tabeli. Wspomnieliśmy już o Uchorowie, a tymczasem we wtorek, również na boisku w Swarzędzu, przyjdzie nam się mierzyć z naszymi obecnie największymi rywalami do awansu - ekipą z Łopuchowa. Ten mecz rozpocznie się 1 maja o godzinie 18:00.

Uchorowo i Łopuchowo. Dwa starcia, które dzielić będzie między sobą dokładnie 50 godzin. Bardzo możliwe, że kluczowe w obliczu wypracowania sobie odpowiedniej przewagi na drugą część rundy.

Co prawda ostatnie wyniki z ekipą Uchorowa napawają optymizmem - w ostatnich 3 spotkaniach górą była ekipa z Zalasewa, jednak zawsze jest to drużyna, która sprawia mnóstwo problemów i walczy przez pełne 90 minut, a spotkania zazwyczaj są bardzo zacięte. Goście nie położą się przed Antaresem i nie zważając na przewagę w tabeli, będą starali się wydrzeć komplet punktów. Trzeba zaznaczyć, że uchorowianie są w dobrej formie na wiosnę - zdobyli w trzech meczach 6 punktów, przegrywając jedynie z Rożnovią, a ogrywając na wyjeździe Łopuchowo (0:2).

Drugi mecz będzie miał zdecydowanie większy ciężar gatunkowy, chociaż punkty przyznają identyczne. Łopuchowo w weekend pauzuje, wobec tego przyjedzie wypoczęte do Swarzędza - co prawda dotychczas ich wyniki prezentują się zdecydowanie poniżej możliwości i gry w stosunku do jesieni (zaledwie 4 punkty w 4 meczach), jednak nie bez powodu cały czas znajdują się w ścisłej czołówce ligowej stawki.

Jeśli zalasewianie chcą myśleć realnie o awansie - potrzebują zwycięstw w najbliższych dwóch meczach. Przy tak spłaszczonej tabeli, każda wpadka jest bardzo bolesna. Trzymajcie kciuki i wspierajcie Antares z trybun, pogoda zachęca do przyjścia na widowisko, a emocje gwarantujemy.

Serdecznie zapraszamy - 29 kwietnia 16:00 mecz z Uchorowem, 1 maja 18:00 spotkanie z Łopuchowem. Pomóżcie nam zdobyć 6 punktów!