Podsumowanie 21 kolejki B-klasy

Najciekawszy wynik 21 kolejki B-klasy padł w Owińskach, gdzie miejscowi Błękitni pokonali Meblorza 3:1. Dla ekipy ze Swarzędza była to dopiero druga przegrana na wiosnę, więc "Meblorze" nadal przewodzą stawce, chociaz dystans do lidera nieznacznie skróciły Rożnovia, Antares i Łopuchowo. Wicelider z Rożnova wygrał na trudnym terenie w Kicinie i również pewnym krokiem zdaje się zmierzać po awans. Łatwo wygrał Antares - 3:0 to najniższy wymiar kary dla przeciwników z Kiszkowa. W porę przebudziło się Łopuchowo, gromiąc aż 7:0 Lidera Szczytniki Czerniejewskie.

Ciekawie było też w dwóch pozostałych meczach. Padła twierdza Żydowo - LKS Lipa wygrała w delegacji u Fary Pelikana 2:1, a zwycięską bramkę dla gości w doliczonym czasie gry drugiej połowy zdobył Szymon Szacht. Z walki o awans powoli wypisuje się GKS Gułtowy, który niespodziewanie przegrał 1:3 w Uchorowie.

Wyniki 21 kolejki B-klasy grupa 1 Poznań:

LKS Kicin – Rożnovia Rożnowo 1:3 (0:1)

Krystian Gubański 72 – Kamil Andrzejewski 28, 54, Mariusz Mysiak 79

Błękitni Owińska – Meblorz Swarzędz 3:1 (1:0)

Maciej Mikołajczak 33, Jakub Ceroń 68, Daniel Czub 77 – Patryk Kucharski 54 (k.)

KS Łopuchowo – Lider Szczytniki Czerniejewskie 7:0 (2:0)

Krzysztof Ignasiak 5, 24, 60, 87, Krystian Tarnowski 50, Mirosław Wieczorek 55, Bartłomiej Jankowski 78

KS Uchorowo – GKS Gułtowy 3:1 (2:0)

Tomasz Prusak 1, Damian Krysztofiak 27 (sam.), Krzysztof Jarmużak 54 – Norbert Regulski 77

Fara Pelikan Żydowo – LKS Lipa 1:2 (0:0)

Dawid Rożewski 65 – Tomasz Stokłosa 73, Szymon Szacht 90+1

Antares Zalasewo – Wełnianka Kiszkowo 3:0 (1:0)

Andrij Nazarevych 34, 71, Franciszek Klimczak 89

Tabela

Liderem pozostaje Meblorz (45 pkt), którego gonią Rożnovia (41 pkt) i Antares (40 pkt). Ekipy z Rożnova i Zalasewa mają jeden mecz rozegrany mniej, więc sprawa zwycięstwa w lidze nie jest jeszcze przesądzona. Na czwartej lokacie plasuje się obecnie Łopuchowo (37 pkt), spore szanse na awans ma nadal zespół Błękitnych Owińska (36 pkt).

Pełną tabelę możecie zobaczyć tutaj.

Klasyfikacja strzelców

W końcu odpalił lider strzelców po jesieni - Krzysztof Ignasiak z Łopuchowa zdobył aż 4 bramki w starciu z Liderem Szczytniki Czerniejewskie! Dzięki temu dogonił Krystiana Kofla z GKSu Gułtowy (w tej kolejce nie grał) i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji snajperów. Obaj panowie mają na koncie po 20 trafień. Najniższy stopień podium zajmuje Andrij Nazarevych, który załadował Wełniance Kiszkowo 2 gole, ale spokojnie mógł ich zdobyć dwa razy więcej - niestety zawiodła skuteczność i na koncie Ukraińca zapisanych jest "tylko" 18 punktów. Regularnie trafia za to ostatatnio Kamil Andrzejewski z Rożnovii, który obecnie ma 16 bramek i jeżeli utrzyma wysoką formę, to również może myśleć o nagrodzie dla najlepszego strzelca naszej ligi.

Pełna klasyfikacja strzelców dostępna tutaj.