Zapowiedź sezonu w A-klasie

Zawisza Dolsk, Błękitni Owińska, Pogoń Książ Wielkopolski, Piast Łubowo, Pelikan Niechanowo, Meblorz Swarzędz, Lechita Kłecko, Jurand Koziegłowy, KS Łopuchowo, Kłos II Zaniemyśl, KSGB Manieczki, Clescevia Kleszczewo, Polonia Poznań i Antares Zalasewo - to ostateczna, pełna lista poznańskiej klasy A grupy I w sezonie 2018/19. Dwa miejsca premiowane awansem, dwa zespoły będą musiały przełknąć gorycz spadku. Dziś, na niespełna kilka dni przed startem rozgrywek nasza redakcja postanowiła zabawić się w jasnowidzów i przepowiedzieć rozstrzygnięcia na sam koniec zmagań - które ostatecznie będą zweryfikowane w czerwcu przyszłego roku. Zapraszamy na subiektywny przegląd wojsk - kto posiada najlepszą pakę, a kto będzie walczył "o spadek"?

O awans do klasy okręgowej powalczy kilka zespołów, ale na chwilę obecną dwie drużyny wybijają się na czoło pod względem wzmocnień i zapowiedzi w ich obozach. Oczywiście wszystko zweryfikuje murawa, ale wydaje się, że Pelikan Niechanowo oraz Meblorz Swarzędz to absolutni faworyci rozgrywek i to oni będą rozdawać karty w tym sezonie, a kwestia mistrzostwa rozstrzygnie się w bezpośrednich spotkaniach. Idąc dalej, po piętach tej dwójce depcze Piast Łubowo, który postara się namieszać w walce o awans i sprawić niespodziankę. Ekipa z Łubowa wzmocniła się i zgrała, a już w poprzednim sezonie otarła się o awans, czy tym razem także im zabraknie tego małego kroczku?

Dalej grupa pościgowa, plasująca się tuż za plecami czołowej czwórki - tutaj typujemy 4 ekipy - Polonię Poznań, Błękitnych Owińska, Pogoń Książ Wielkopolski oraz Juranda Koziegłowy. Polonia przeszła jak burza swoją grupę B-klasy bez żadnej porażki na koncie, pokazując ogromną ambicję i chęć przywrócenia należnej im pozycji w strukturach ligowych. Błękitni okrzepli w rozgrywkach, zanotowali fantastyczną serię na wiosnę i chociaż awansowali z 3 miejsca, to naprawdę znakomicie się prezentują w sparingach i posiadają młodą, grającą bardzo przyjemnym stylem młodzież. Pogoń Książ to największy przegrany zeszłego sezonu A-klasy, gdzie na finiszu rozgrywek wypuścili awans o klasę wyżej, co może przełożyć się również na ten sezon - typujemy, że i tym razem nie uda im się awansować. Natomiast ekipa Juranda Koziegłowy stoi na wysokim poziomie i jeżeli ustabilizują formę będą w stanie powalczyć z najlepszymi, na pewno wiele będzie zależało od formy dnia w ich przypadku.

Kolejne cztery ekipy, które powinny powalczyć o miejsce w środku tabeli, ale i spokojnie się utrzymać to Zawisza Dolsk, KSBG Manieczki, Lechita Kłecko oraz Antares Zalasewo. Zawisza po awansie z Serie B - będącym powrotem po jednosezonowej banicji z A-klasy, obyty z warunkami i standardami ligi, powinien sobie poradzić w nadchodzących rozgrywkach i spokojnie się utrzymać. Miejsce w środku tabeli powinien też sobie zagwarantować Lechita Kłecko - mogliby powalczyć o wyższe cele, ale wydaje się, że utrata supersnajpera na rzecz IV-ligowego Trzemeszna może odbić się na ich wynikach. W tej grupie powinni się też znaleźć mistrzowie ubiegłosezonowych rozgrywek - Manieczki i Antares, dla których ten sezon będzie stanowił prawdziwą próbę charakteru i test w nowych realiach, a także szansę na okrzepnięcie i zbudowanie zespołu do walki o wyższe cele.

Na sam koniec miejsca zagrożone spadkiem, gdzie może być bardzo gorąco - trzy kluby, które typujemy do walki o utrzymanie, z których dwa ostatecznie ulegną relegacji to Clescevia Kleszczewo, Kłos II Zaniemyśl i KS Łopuchowo. Z Kleszczewa nastąpił exodus czołowych graczy i teraz działacze starają się zbudować nowy zespół na gruzach poprzedniego - co z tego wyniknie zobaczymy, ale na starcie sezonu ta ekipa znajduje się na granicy kreski gwarantującej utrzymanie. Natomiast Kłos II długo balansował na granicy spadku już w zeszłym sezonie, gdzie ostatecznie gorsza okazała się drużyna z Brzeźna - tym razem może już się nie udać. Ostatnią ekipą są łopuchowianie, którzy po bardzo dobrej jesieni zanotowali bardzo słabą wiosnę i cudem, z 5 miejsca w tabeli, kuchennymi drzwiami zostali wpuszczeni do Serie A - jeżeli nie przypomną sobie formy z jesieni, będzie bardzo ciężko o dobry wynik.

Tak prezentują się nasze typy na nadchodzący sezon. Niniejszym zapraszamy do dyskusji i Waszych przewidywań, komentujcie, dawajcie znać co sądzicie - kto awansuje, kto spadnie? Piszcie komentarze, zapraszamy do zabawy!