Podsumowanie 25 kolejki B-klasy

Już wszystko jasne! Antares Zalasewo wygrał zmagania w grupie 1 poznańskiej B-klasy w sezonie 2017/2018! Rywalizacja została rozstrzygnięta już w sobotę - najpierw zalasewianie wysoko ograli na wyjeździe LKS Kicin 4:0, a późnym popołudniem Meblorz przegrał w Łopuchowie 0:2. Obie drużyny z Gminy Swarzędz mają na koncie po 52 punkty, ale Antares dwukrotnie zwyciężył w bezpośredniej rywalizacji, dzięki czemu wyprzedza derbowych rywali w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce Meblorz będzie pauzował, a Zalasewo zagra w Lipie już jako mistrz ligi.

Fatalnie na finiszu rozgrywek spisuje się Rożnovia. Tym razem w ostatniej chwili wypuścili z rąk domowe zwycięstwo z Farą Pelikan Żydowo, przez co spadli na piąte miejsce w tabeli. Jeszcze nieco ponad miesiąc temu taki scenariusz wydawał się nierealny, ale 6 pkt wywalczonych w 6 ostatnich spotkaniach może pozbawić ekipę żółto-niebieskich awansu. Za tydzień Rożnovia musi wygrać w Kiszkowie i liczyć na potknięcie Łopuchowa.

A wspomniane Łopuchowo idzie jak burza. W okresie, w którym Rożnovia zdobyła 6 punktów, gracze KS zdobyli ich aż 14! Obecnie Łopuchowo jest czwarte i traci 3 oczka do Błękitnych, którzy w tej kolejce wygrali 3:1 w Uchorowie. W najbliższą niedzielę w Owińskach dojdzie do bezpośredniego starcia sąsiadujących ze sobą rywali. Chcąc wskoczyć na najniższy stopień podium, łopuchowianie muszą wygrać co najmniej 3:2. Mecz zapowiada się ekscytująco zważywszy na fakt, że trzecie miejsce na 100% da awans do A-klasy, czego nie można powiedzieć o czwartej lokacie na koniec sezonu.

W pojedynku drużyn, które wiosną przegrały wszystkie swoje spotkana, Lider Szczytniki Czerniejewskiej uległ Wełniance Kiszkowo aż 1:5. Przed zawodnikami Lidera jeszcze dużo pracy, jeśli w przyszłym sezonie chcą opuścić ogon B-klasy.

W ostatnim spotkaniu 25 kolejki GKS Gułtowy przerwał mini passę Jadwiżańskiego, wygrywając w Poznaniu 3:1 po hattricku Krystiana Kofla.

Wyniki 25 kolejki B-klasy grupa 1 Poznań:

LKS Kicin - Antares Zalasewo 0:4 (0:2)

Franciszek Klimczak 36, 38, Andrii Nazarevich 51, Łukasz Troszczyński 81

KS Łopuchowo - Meblorz Swarzędz 2:0 (0:0)

Jakub Łech 55, Adam Rybarczyk 80

Lider Szczytniki Czerniejewskie - Wełnianka Kiszkowo 1:5 (1:1)

Adrian Grzelak 40 - Sebastian Żelazny 45, 73, Mateusz Krawczyk 66, Maciej Występski 80, 82

KS Uchorowo - Błękitni Owińska 1:3 (0:2)

Krystian Kołodziej 47 - Robert Jankowiak 30, Artur Powroźnik 42, Bartosz Czechowski 74

Rożnovia Rożnowo - Fara Pelikan Żydowo 3:3 (3:1)

Kamil Andrzejewski 23, 37, Damian Ławniczak 27 - Karol Stein 35, 48, Krystian Małecki 90+3

Jadwiżański KS Poznań - GKS Gułtowy 1:3 (1:1)

Dominik Studziński 20 - Krystian Kofel 15, 64, 78

Tabela

Podsumowując powyższą analizę - mistrzem ligi zostaje Antares (52 pkt), drugie miejsce na pewno zajmie Melblorz (52 pkt). O trzecie miejsce w bezpośrednim boju powalczą Błękitni Owińska (48 pkt) oraz Łopuchowo (45 pkt). Piątą pozycję i szanse na awans zachowuje Rożnovia (44 pkt).

Środek tabeli tworzą: Fara Pelikan Żydowo (37 pkt), GKS Gułtowy (36 pkt), LKS Lipa (34 pkt) i KS Uchorowo (34 pkt). Dzięki dobrej postawie w rundzie wiosennej z dołu tabeli wydostał się LKS Kicin (24 pkt). Najniższe miejsca przypadają w udziale Wełniance Kiszkowo (12 pkt), Jadwiżańskiemu (8 pkt) oraz Liderowi Szczytniki Czerniejewskie (4 pkt).

Pełną tabelę możecie zobaczyć tutaj.

Klasyfikacja strzelców

Niemal pewny korony króla strzelców zdaje się być Krystian Kofel z GKSu Gułtowy, który strzelił 3 bramki JKSowi i ma ich już łącznie 25 w sezonie. Krzysztof Ignasiak nie powiększył swojego dorobku, a Andrij Nazarevich trafił raz - obaj zawodnicy mają po 22 gole, ale ukraiński napastnik Antaresu nie zagra w ostatniej kolejce i nie powiększy już swojego dorobku. Czwarte miejsce i 18 bramek to wynik Kamila Andrzejewskiego z Rożnovii.

Pełna klasyfikacja strzelców dostępna tutaj.