Podsumowanie sezonu 2020/21

Nadszedł czas, by ostatecznie podsumować zakończony, smutny dla Antaresu sezon 2020/21 - zarówno pod względem drużynowym, jak i indywidualnie.

Już wkrótce poznamy losowanie I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego, zatem przyszedł moment na ostateczne zamknięcie sezonu 2020/21 i objęcie klamrą historii Antaresu w Serie A. W kolejnych rozgrywkach zalasewianie wracają do B-klasy - oby tylko na chwilę :)

W zakończonych zmaganiach Antares Zalasewo zajął (tradycyjnie) 12 miejsce w 14 zespołowej grupie - takie samo jak w dwóch poprzednich sezonach, jednakże tym razem - ze względu na reorganizację związaną z pandemią, oznaczało to spadek do Klasy B. Tym samym - najwyższa pozycja w historii Zalasewa została powtórzona, chociaż nie przysparza to powodów do radości.

W 26 spotkaniach zalasewianie zdobyli 21 punktów, czym wyrównali zdobycz z sezonu 2018/2019. Ponownie to jesień była zdecydowanie słabsza (jedynie 7 oczek!), przy 14 punktach zdobytych wiosną. Jeśli chodzi o bilans bramkowy - 43:91 (-48) to był on gorszy od wspomnianych rozgrywek (-44). Niestety, od momentu dołączenia do A klasy, Antares prezentował (w przekroju całych sezonów) niemal identyczną formę punktową, nie czyniąc w tym zakresie progresu, co zapewne było jedną z przyczyn spadku do Serie B. Kolejny raz okazało się również, że zespołowi nie robi większego znaczenia czy rozgrywa mecze u siebie, czy też na wyjeździe (jedynie sezon 2019/2020 był inny - niemal wszystkie punkty zdobyte przez drużynę zostały na meczach domowych).

Najlepszym meczem rozegranym przez Antares było z pewnością spotkanie domowe z Pogromem Luboń - przy zwycięstwie 9:1, trudno tutaj szukać innego kandydata. Pomimo, że rywal nie zaprezentował się z najlepszej strony, to na grę Antaresu patrzyło się bardzo dobrze, a i festiwal bramek w takim zakresie w A-klasie się jeszcze nie zdarzył - zatem wybór jasny i prosty.

Z kolei najgorsze spotkanie, a właściwie spotkania to mecze z Błękitnymi Owińska. Powiedzieć, że "Akademicy" mieli na nas patent to spore niedopowiedzenie. Błękitni dwukrotnie przejechali się po Antaresie, odgrywając się z nawiązką za wszelkie wydarzenia z przeszłości i ostatecznie niszcząc świetną passę zalasewian przeciwko ekipie z Owińsk. Bilans 1:18 jest iście zatrważający i nie trzeba tu wiele dodawać...

Przechodząc do statystyk indywidualnych - pora na TOPy w kolejnych kategoriach:

Rozegrane spotkania:
1. Klaudiusz Czarnecki, Damian Winkowski, Łukasz Białach - 25
2. Adrian Pyrzyński - 24
3. Bartosz Lutomski - 23

1. Bartosz Lutomski - 7
2. Andriy Nazarevich - 6
3. Piotr Bączyk - 5

Asysty:
1. Bartosz Lutomski - 11
2. Tomasz Kramer, Łukasz Białach - 4
3. Damian Wojtkowiak, Patryk Sowiński - 3

Klasyfikacja kanadyjska:
1. Bartosz Lutomski - 18
2. Adrian Deka, Łukasz Białach, Patryk Sowiński, Andriy Nazarevich, Piotr Bączyk - 6
3. Tomasz Kramer, Klaudiusz Czarnecki, Damian Wojtkowiak - 5

Tak to się właśnie prezentuje w liczbach. Niedługo kolejne wyzwania - nowe zmagania nadchodzą wielkimi krokami!

#TYLKOAntares