Przed meczem z Rożnovią

Wakacje powoli dobiegają końca, ostatnie ciepłe dni lata... Czy można sobie wyobrazić lepszą atmosferę do rozpoczęcia nowej drogi? W niedzielę 28 sierpnia o godzinie 16:00 na boisku w Rożnowie zabrzmi dla nas pierwszy gwizdek sezonu 2016/17 poznańskiej klasy B. Odmieniony, nowy Antares stanie do walki o premierowe ligowe punkty – rywalem będzie miejscowa Rożnovia.

Zanim jednak o oczekiwaniach – trochę o rywalu. Rożnovia poprzedni sezon zakończyła na 4 miejscu, ze sporą stratą do liderujących, jednak z pewnością była zespołem walczącym o najwyższe cele (bilans 11-1-8). W ostatnich latach rywale balansowali pomiędzy klasą A/B (z mniejszymi/większymi wahnięciami). W mediach można znaleźć informacje*, iż posiadają aspiracje do gry na wyższym poziomie i na pewno będą walczyć o czołowe lokaty w tym sezonie.

Na co będzie stać Antares? Drużyna z Zalasewa przeszła prawdziwą metamorfozę tego lata. Nowe twarze w drużynie, nowa karda szkoleniowa i nowa grupa z przeciwnikami, z którymi w większości wcześniej nie krzyżowaliśmy korków. Dopiero teraz, gdy przyjdzie pierwsza, naprawdę poważna próba, gdy nie będzie już miejsca na błędy, poznamy prawdziwe oblicze zespołu. Potencjał i jakość na pewno są, w drużynie znajdziemy wielu graczy z przeszłością na wyższych poziomach – kluczową sprawą będzie zgranie i koncentracja, niezbędne do odnoszenia sukcesów. Jeżeli każdy zawodnik zagra na miarę swoich umiejętności – będziemy w stanie walczyć o 3 punkty w każdym meczu. I właśnie po pierwszy komplet ruszamy w niedzielę, bo w każdym spotkaniu celem będzie tylko i wyłącznie zwycięstwo.

A co pokazuje historia? Jak w przeszłości Antares rozpoczynał zmagania ligowe? Poniżej przedstawiamy wyniki osiągane przez drużynę z Zalasewa w pierwszej kolejce B-klasy w każdym z siedmiu dotychczas rozegranych sezonów.

Sezon 2009/2010 Antares – Poznań II FC 5:0

Sezon 2010/2011 Fara Pelikan Zydowo – Antares 0:2

Sezon 2011/2012 Kłos II Zaniemyśl – Antares 3:3

Sezon 2012/2013 Wełnianka Kiszkowo – Antares 3:4

Sezon 2013/2014 Antares – Avia Kamionki 0:5

Sezon 2014/2015 Kłos II Zaniemyśl – Antares 3:6

Sezon 2015/2016 KS Szczytniki – Antares 4:5

Jak widać, Antares bardzo korzystnie wypada podczas inauguracji sezonu. W siedmiu startowych potyczkach udało się wygrać aż 5-krotnie, przy zaledwie jednej porażce. Co ciekawe, Antares nigdy nie przegrał jeszcze pierwszej kolejki na wyjeździe. W pięciu wyjazdowych inauguracjach udało się odnieść cztery zwycięstwa i jeden remis. Miejmy nadzieję, że w Rożnowie podopieczni Bartosza Lutomskiego i Przemysława Brzezińskiego utrzymają korzystną passę!

*za peryferiafutbolu.pl