Zapowiedź: Arka - Antares

Po ubiegłotygodniowej klęsce w Obrowie zawodnicy Antaresu pojadą na kolejny mecz ligowy do Kiekrza. Spotkanie z Arką zostanie rozegrane w sobotę 29 października o godzinie 11:00.

Co ciekawe, dla ekipy z Zalasewa będzie to piąte z rzędu spotkanie wyjazdowe. Jesienna aura i intensywne opady deszczu były powodem przełożenia domowych potyczek z Kąsinowem i Bykami na teren rywala. Ostatni mecz w roli gospodarza Antares rozegrał 24 września.

Mimo utraty punktów w Obrowie, zalasewianie przystępują do starcia z Arką Kiekrz z trzeciego miejsca. Kolejna wpadka może doprowadzić do zmiany na najniższym stopniu podium, bo tuż za plecami graczy z Zalasewa plasuje się Rożnovia Rożnowo. Ponadto przypomnijmy, że w 12 serii gier Antares czeka obowiązkowa pauza.

Arka Kiekrz w dotychczasowych 9 meczach uzbierała 12 punktów. Wynik dość mizerny, zwłaszcza że „Arkowcy” grali już z całym dołem tabeli. Obecnie zespół z Kiekrza zajmuje w tabeli grupy 2 poznańskiej B-klasy ósmą lokatę. Arka dobrze prezentuje się jednak na własnym boisku – w czterech meczach nie przegrali ani razu, odnosząc imponujące zwycięstwo z LKS Lipą 8:0 oraz notując trzy remisy (3:3 z Uchorowem, 2:2 z Odlewem i 1:1 z Golęczewem).

Antares wyjdzie na spotkanie z Arką podwójnie zmotywowany, chcąc zmazać plamę z Obrowa. Po porażce w Lipie zalasewianie zareagowali pozytywnie i na własnym obiekcie rozbili LKS Baborówko 4:1. Czy podopieczni trenerów Brzezińskiego i Lutomskiego ponownie pokażą swój waleczny charakter? Przekonamy się już w sobotnie przedpołudnie.

Zapraszamy do Kiekrza.