Jedenastka Wszechczasów Kibiców Antaresu - poznaliśmy drużynę!

Poznaliśmy Jedenastkę Wszechczasów Kibiców Antaresu!

Po kilku tygodniach, w których nasi kibice mieli szansę głosować na swoich ulubieńców, udało się wreszcie wyłonić wybrańców, którzy najbardziej zapadli w pamięć sympatykom zalasewskiej drużyny. Są w niej obecni zarówno byli, jak i obecni zawodnicy, mniej i bardziej aktywni i obecni w historii Antaresu. Żeby nie przedłużać - poniżej zwycięzcy plebiscytu:

Trener: Paweł Chęciński
Asystent trenera: Przemysław Brzeziński
Ławka rezerwowych: M. Sobczak, S. Wiechecz, Michał Adamski, B. Lutomski, M. Szymkowiak, M. Przybył

Kibice wybrali dość nietypowe, defensywne ustawienie - 1-5-3-2, w którym przede wszystkim kluczem jest czyste konto i wykorzystanie dwójki ruchliwych napastników przy grze z kontrataku.

W bramce Smykowski - chociaż rozegrał w barwach Antaresu 39 spotkań, trudno sobie przypomnieć słabszy dzień tego zawodnika. Niejednokrotnie "wyciągał mecze" zalasewianom, walnie przyczynił się do zdobycia mistrzostwa B-klasy. Chociaż aktualnie nie występuje już w barwach zespołu, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i być może w przyszłości powróci jeszcze do grania przy ul. Kórnickiej.

W obronie mamy trzech stoperów:
- Andrzejewskiego - obecnego kapitana Antaresu, członka "Klubu 100" którego nie trzeba szerzej przedstawiać publiczności. Niezawodny obrońca, który w ostatnim czasie zdobywa coraz więcej goli - opaska podziałała na niego mobilizująco, stał się jednym z liderów zalasewskiej ekipy - również w aspekcie zdobywania bramek;
- Marciniaka - specjalistę od bramek strzelanych z własnej połowy. Po przekroczeniu własnej szesnastki, właściwie każda pozycja jest dobra do oddania atomowego strzału na bramkę rywala - co najważniejsze, przeważnie zakończonego golem;
- Latanowicza - długoletnią ostoję defensywy, eksperta od gry głową, którego bramki nie raz odwracały wyniki spotkań (3:2 z Owińskami w mistrzowskim sezonie!).

Do tych trzech jakże bramkostrzelnych dżentelmenów, na wahadle występują:
- W. Kasperek - młodszy z braci Kasperek to serce ekipy z Zalasewa. Prawdziwy fighter, którego przygoda została już dwukrotnie przerwana przez ciężkie kontuzje kolan. Mimo to nasz Gladiator się nie poddawał i nadal nie powiedział ostatniego słowa w Antaresie;
- Skowroński - płuca zespołu. Nieustępliwy, nie do zdarcia, zawsze w sobie tylko znany sposób odbierze piłkę rywalowi. Pomimo problemów zdrowotnych w ostatnim czasie ustabilizował formę i wrócił do dobrej dyspozycji.

W środku pola tercet bardziej ofensywny:
- Bączyk - najmłodszy członek "Klubu 100", jeden z fundamentów w mistrzowskim sezonie Antaresu;
- Biernaczyk - popularny "Dziadek" nadal w formie, swoją techniką i walecznością niejednokrotnie pokazuje młodszym graczom jak się powinno grać w piłkę, kapitan Antaresu:
- Strużyński - KAPITAN jedenastki kibiców, zebrał ponad 100 (!!!) głosów! IL GIOCATORE Strużyk to osoba - bez której (jak przyznaje sam Prezes) Antaresu mogłoby nie być. Dobry duch zespołu.

Na końcu - dwa żądła:
- Tyszkiewicz - legenda Antaresu, pierwszy goleador, ponad 80 spotkań w barwach zalasewian;
- Nazarevich - jedyny obcokrajowiec w zespole. Jakość Ukraińca mówi jednak sama za siebie - Andrij wykręca szalone liczby. Na około 80 spotkań, ponad 50 bramek i 30 asyst, czyli co mecz ma udział w akcji bramkowej Antaresu.

Tak właśnie prezentuje się Wasza jedenastka - dziękujemy za udział w zabawie!