Ostatni piłkarski weekend w sezonie

Weekend 16/17 czerwca będzie ostatnim w niezwykle udanym sezonie 2017/2018. Wiemy już, że Antares został mistrzem ligi, ale przed nami kolejna dawka piłkarskich emocji.

Najpierw w sobotę od godz. 14:00 na boisku w Zalasewie rozegrany zostanie turniej towarzyski im. Zenona Walczaka. Antares będzie starał się obronić trofeum, które wywalczył w ubiegłym roku. Mecze rozgrywane będą na małym boisku, a sama impreza będzie kolejną okazją do integracji naszej piłkarskiej rodziny. Turniej stanowi hołd dla nieżyjącego już Pana Zenona Walczaka, który przez wiele lat zajmował się propagowaniem i organizacją imprez sportowych w Zalasewie.

A w niedzielę o godz. 14:00 Antares po raz ostatni w tym sezonie wybiegnie na boisko, aby walczyć o ligowe punkty. W Lipie zagramy przeciwko miejscowemu LKSowi, z którym jeszcze nigdy nie udało nam się wygrać. Dotychczas Antares mierzył się z tym rywalem trzykrotnie, jeden raz remisując (2:2) i dwukrotnie przegrywając (1:3 i 3:4). Jesienią w Swarzędzu Lipa wygrała 4:3 po bardzo zaciętym meczu. Podobna sztuka - pokonanie Antaresu na jego terenie - udała się w tym sezonie jedynie Rożnovii. Niedzielne spotkanie będzie więc znakomitą szansą na rewanż.

Drużyna z Zalasewa pojedzie do Lipy w nieco osłabionym składzie - przez kontuzje na pewno nie zagrają Bączyk i Skowroński, pod znakiem zapytania stoi występ Klimczaka i W. Kasperka. Trenerzy nie będą też mogli skorzystać z usług najskuteczniejszego w zespole Nazarevicha. Ostatnia kolejka będzie zatem dobrą okazją do przeglądu wojsk przed kolejną kampanią w A-klasie. Jak w każdym meczu, Antares powalczy w Lipie o zwycięstwo!