Pierwszy obcokrajowiec w Antaresie

Pierwszy zagraniczny transfer Antaresu Zalasewo stał się faktem. Do drużyny oficjalnie dołączył dzisiaj 23-letni Andriy Nazarevich z Ukrainy. Procedura zgłoszenia do rozgrywek cudzoziemca jest dużo bardziej skomplikowana niż proces rejestracji rodzimych grajków (m. in. ze względu na konieczność uzyskania certyfikatu zawodnika, w tym wypadku z Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej), ale dzięki staraniom kierownika zespołu Macieja Seiferta oraz prezesa Łukasza Białacha udało się wykonać historyczny - bo pierwszy - zagraniczny ruch kadrowy. Kto wie, może Andriy przetrze ślady talentom z innych zakątków świata? Póki co można się spodziewać, że we wrześniu do zespołu dołączy jeszcze jeden zawodnik zza wschodniej granicy.

Sam zawodnik powinien stanowić bardzo duże wzmocnienie Antaresu. Filigranowy Ukrainiec w sparingach grywał na boku obrony oraz na skrzydle. Największym atutem 23-letniego zawodnika jest niewątpliwie szybkość i waleczność. W barwach Antaresu Andriy zadebiutuje najprawdopodobniej już w pierwszej kolejce B-klasy podczas wyjazdowego meczu z Rożnovią Rożnowo.

Dodatkowo warto wspomnieć, że ukraiński zawodnik został zgłoszony do rozgrywek w 25. rocznicę uzyskania niepodległości przez Ukrainę. Z okazji Święta Narodowego Andriyowi  oraz wszystkim Ukraińcom składamy najserdeczniejsze życzenia!