Pierwszy wiosenny wyjazd

Po fantastycznym widowisku w Swarzędzu w ostatniej kolejce, w niedzielne przedpołudnie Antares Zalasewo uda się do podpoznańskiej Rokietnicy, aby powalczyć o ligowe punkty z miejscowym Rokitą. Mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.

Pierwsze spotkanie w wykonaniu zalasewian zdecydowanie rozbudziło apetyty. Ładna gra w ofensywie i bardzo dobra organizacja defensywna dały zwycięstwo nad Rożnovią i awans w ligowej tabeli na miejsce czwarte. Antares patrzy w górę i będzie starał się ze wszystkich sił dogonić Uchorowo oraz wskoczyć na ligowe pudło. Szansa nadchodzi już w najbliższy weekend, gdyż w tej kolejce to właśnie ekipa KS Uchorowo pauzuje - doskonała okazja do przeskoczenia bezpośredniego rywala. Jeżeli chodzi o dyspozycję kadrową, to po ubiegłotygodniowych kontuzjach duet Lutomski-Brzeziński nie będzie mógł liczyć na Seiferta i Adamskiego. Natomiast reszta zawodników pozostaje do dyspozycji trenerów, co daje wiele wariantów na niedzielne spotkanie.

Co z kolei piszczy w Rokietnicy? Sytuacja Rokity w ligowej tabeli prezentuje się bardzo słabo. Jedyne o co będzie walczył zespół, to zdobycie możliwie największej ilości punktów i przegrupowanie kadrowe do następnego sezonu. Wszystkiemu winna bardzo zła jesień, w której zespół w dwunastu spotkaniach zdobył zaledwie trzy punkty, tracąc do przedostatniej ekipy z Golęczewa aż siedem punktów! W pierwszej kolejce rewanżowej Rokita przegrał na trudnym terenie w Kiekrzu 1:0 i naprawdę ciężko powiedzieć coś o ich aktualnej formie. Na pewno podejdą ambitnie do meczu, jak i do całej rundy i dadzą z siebie wszystko, szczególnie na własnym boisku.

Jednak uprzejmości uprzejmościami, ale jeżeli Antares chce mierzyć wysoko, to w meczu z ostatnią drużyną ligowej stawki wygrana jest obowiązkiem. Jakikolwiek inny rezultat będzie rozpatrywany w kategoriach rozczarowania, zatem jedziemy do Rokietnicy po kolejne trzy punkty!