Zapowiedź: Antares - Rożnovia

Już w najbliższą niedzielę 26 marca o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu odbędzie się mecz 14 kolejki poznańskiej B-klasy grupy II - Antares Zalasewo podejmie Rożnovię Rożnowo.

Drużyna z Zalasewa przystępuje do serii rewanżowej z dużymi ambicjami i mocną wiarą w sukces. Piąte miejsce po pierwszej serii gier, mając w zapasie arcyważne starcie z Tarnovią II, daje duże szanse na włączenie się do rywalizacji o czołowe lokaty w tym sezonie. Jednak, żeby rozważać kolorowe scenariusze, trzeba się tydzień po tygodniu skupić na punktowaniu, a tu już pierwszy przeciwnik to bardzo wysoko zawieszona poprzeczka. Pierwsza kolejka rewanżowa oznacza mecz z Rożnovią, czyli zespołem plasującym się na najniższym stopniu podium, za plecami ekip z Obrowa i Tarnowa Podgórnego.

Sam rzut oka na tabelę mówi o wadze i stopniu trudności tego spotkania. To spotkanie wydaje się bardzo istotne i może mieć ogromny wpływ na dalszy przebieg rozgrywek.

Zalasewianie przepracowali intensywnie obecny okres przygotowawczy, jednak ciężko realnie ocenić ich aktualną dyspozycję. Ostatnie dwa tygodnie to nawarstwienie się problemów organizacyjno-kadrowych; jednak już obecne dni wyglądają zdecydowanie lepiej. Wyniki sparingów są niezadowalające, natomiast stanowiły doskonały materiał poglądowy dla duetu trenerskiego Lutomski-Brzeziński, tym bardziej, że Antares ma swój pomysł na grę i zaczyna się wykształcać styl, którego wypracowywanie przynosiło już efekty w pierwszej części sezonu. Bolączką nadal pozostaje organizacja całości zespołu w defensywie, ale konkretne pomysły i rozwiązania taktyczne wydają się dobrą drogą do rozwiązania trapiących zalasewian problemów. Wraz z nadejściem wiosny, czuć powiew optymizmu w zespole i koncentracji przed nadchodzącymi wyzwaniami oraz - co najważniejsze - głód gry i zdobywania ligowych punktów.

Co natomiast słychać u naszych rywali? Rożnovia nie udostępniła zbyt wielu informacji mediom na temat ich przygotowań do rundy rewanżowej. W internecie możemy znaleźć wyniki jedynie dwóch sparingów - wysokiej porażki 5:0 z drużyną Orła Słopanowo (A-klasa) oraz ostatniego sparingu w którym Rożnowianie zwyciężyli 3:1 inną A-klasową drużynę - Wartę Obrzycko. Trudno wyciągać z tym informacji jednoznaczne wnioski - możemy jednak stwierdzić, że naszych najbliższych rywali stać na solidną grę, chociaż zdarzają im się także gorsze spotkania.

Mając w pamięci inaugurację rozgrywek w Rożnowie - remis 1:1 (Latanowicz), w której delikatną przewagę mieli miejscowi, trudno o choćby próbę pewnego wytypowania wyniku. Wydaje się, że będzie to bardzo wyrównane starcie, a o końcowym wyniku mogą decydować detale.

Zapraszamy wszystkich kibiców na nową, piękną arenę w Swarzędzu do spędzenia z Antaresem niedzielnego popołudnia. Emocji piłkarskich na pewno nie zabraknie, a doping poniesie nas do zdobycia jakże ważnych trzech punktów - taki będzie nasz cel w każdym kolejnym spotkaniu!