Zapowiedź: Lider - Antares

W 10 kolejce poznańskiej klasy B gr. I, Antares Zalasewo ponownie uda się w długą wyprawę do Żydowa, gdzie zmierzy się z drużyną UKS Lider Szczytniki Czerniejewskie. Spotkanie zaplanowano na godzinę 14:00 w niedzielę.

Drużyna ze Szczytnik Czerniejewskich rozgrywa swoje mecze w roli gospodarza w Żydowie, gdzie zalasewianie już raz grali w tym sezonie i niestety, nie są to miłe wspomnienia; Antares przegrał tam z Farą Pelikanem 0:1, a powinien wracać przynajmniej z jednym punktem. Chociaż boisko się nie zmienia, to tym razem odczucia przedmeczowe są zupełnie inne. Antares przyjeżdża na mecz z Liderem w charakterze faworyta i z kolejną szansą na awans w ligowej tabeli. Dla gospodarzy niedzielnego spotkania jest to pierwszy sezon w B-klasie, gdzie radzą sobie jak na razie słabo. 3 punkty w 8 spotkaniach, bilans bramkowy 7-39 nie budzi przerażenia w rywalach. Jednak u siebie, ekipa Lidera jest znacznie groźniejsza - to w Żydowie zdobyli wszystkie 7 bramek, to tutaj odnieśli swoje premierowe zwycięstwo (sensacyjnie ogrywając Błękitnych 2:1), także Lipa i Żydowo musiały powalczyć o swoje, wreszcie to tutaj panujący lider z Łopuchowa zwyciężył po szalonym meczu 4:9. To wszystko pokazuje, że chociaż Antares jest faworyzowany w tym starciu, to gospodarze mają swoje argumenty i na pewno nie położą się przed zawodnikami z Zalasewa. Tutaj 3 punkty będą musiały być wyszarpane, wybiegane, szczególnie mając na względzie stan boiska w Żydowie.

Antares podchodzi do meczu z dużymi nadziejami. W drugą część rundy zalasewianie weszli bardzo dobrze, wygrywając kolejno z Wełnianką i Jadwiżańskim. Kroczek po kroczku, daje to stopniowy awans w ligowej tabeli, dzięki regularnemu punktowaniu. Kadra jest szeroka i mocna, a przede wszystkim w zespole panuje dobra atmosfera i rywalizacja, która przekłada się na wysoką frekwencję na treningach. Teraz musi także nadążyć głowa - gracze Antaresu muszą kolejny raz wytrzymać "presję" bycia faworytem spotkania i przywieźć z ciężkiego terenu 3 punkty. Koncentracja i granie swojego futbolu będzie kluczem do ostatecznego triumfu. Interesuje nas tylko zwycięstwo!

Zapraszamy serdecznie naszych fanów na nadchodzące widowisko!