Koniec przygotowań... na teraz

Dokładnie w ten weekend miała ruszyć pierwsza, wiosenna kolejka A-klasy. Niestety, biorąc pod uwagę ostatni komunikat Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, zawieszający rozgrywki do 26 kwietnia 2020 r., ciężko obecnie pokusić się o przewidywanie, kiedy zawodnicy wrócą na boiska i jak dalej będą wyglądały zmagania rundy rewanżowej sezonu 2019/20.

W związku z tym, że na chwilę obecną okres ziomowych przygotowań się oficjalnie zakończył - a kolejny okres treningowy nastąpi najprawdopodobniej jeszcze na wiosnę (chociaż żadnej ewentualności wykluczyć obecnie nie można), przygotowaliśmy krótkie podsumowanie sparingów Antaresu i ogólnej postawy zespołu w tym wymagającym czasie.

Zalasewianie rozegrali 6 sparingów - 5 w Swarzędzu i 1 w Kołobrzegu. Dwukrotnie Antares odniósł zwycięstwo (z Przemysławem Poznań [jun.] oraz Heliosem Czempiń), raz zremisował (z Lotnikiem Poznań) i trzykrotnie opuszczał boisko pokonany (KS Fałkowo, Polonia Poznań, Helios Bucz). Antares zdobył 15 bramek, tracąc aż 24 gole.

Podopieczni Lutomskiego i Brzezińskiego zimowe sparingi zaczęli fatalnie, widać było zarówno braki fizyczne, jak i bardzo słabą drużynową postawęna boisku. Efektem tego były wysokie porażki z Fałkowem i Polonią. Promykiem nadzei do pewnego momentu było spotkanie z Heliosem Bucz, niestety ostatecznie przegrane w bardzo złym stylu.

Punktem zwrotnym okazał się obóz w Kołobrzegu, gdzie ciężkie treningi znalazły przełożenie na boisko, a drużyna zintegrowała się, a podniesione morale i pozytywna atmosfera dały wyraźne efekty. Kolejne trzy mecze to lepsze wyniki, ale przede wszystkim dużo lepsza postawa i jakość gry. Co prawda, nadal występowały gorsze momenty - szczególnie w meczu z Lotnikiem wydaje się, że można było wyciągnąć zdecydowanie więcej pozytywów; jednakże drużyna zanotowała wyraźny progres będąc gotową na ligowe zmagania.

Jak się okazało - walka o ligowe punkty musi poczekać. Zawodnicy w tym trudnym czasie będą starali się przede wszystkim utrzymać formę fizyczną, aby być gotowym do rywalizacji, kiedy przyjdzie czas wrócić do gry.

Na koniec prezentujemy statystykę bramek i asyst w okresie przygotowawczym:

Strzelcy:
1. Nazarevich - 5 bramek
2. Bączyk - 3 bramki
3. Sowiński - 2 bramki
4. Kramer, Bednarczyk, Przybył, Andrzejewski, Leonarczyk - po 1 bramce.

Asystenci:
1. Lutomski - 3 asysty
2. Makowski - 2 asysty
3. Łozicki, Sowiński, Nazarevich, Reich, Biernaczyk, Leonarczyk - po 1 asyście.

Do wszystkich kibiców i sympatyków apelujemy - zostańcie w domach w zdrowiu, abyście bez problemów mogli nas wesprzeć w walce o kolejne punkty już wkrótce :)

#TYLKOAntares!

źródło zdjęcia: unsplash.com