Ligowe ostatki

Dla większości zespołów, runda jesienna sezonu 2020/2021 już się zakończyła - w zeszły weekend odbyła się 13 kolejka poznańskiej A-klasy gr. III, w której występuje obecnie drużyna Antaresu. Sytuacja w tabeli jest zła, jednakże zalasewianie będą dzisiaj mieli jeszcze jedną szansę, żeby ją poprawić. O godzinie 12:00 zagramy na nowym stadionie przy ulicy Harcerskiej w Poznaniu, a naszym rywalem będzie ekipa KS Polonii Poznań.

Na ten weekend zaplanowano ligowe starcia - sobotni mecz GKS Golęczewo - Formaton Piast Łubowo, w którym niespodziewanie zwyciężyli gospodarze 2:1 (tym samym wyprzedzając nas w ligowej tabeli), a także dwa niedzielne starcia - Tarnovii II z Pogromem Luboń (niezwykle istotne dla ostatecznego układu klasyfikacji) oraz wspomniany mecz Antaresu.

Dotychczasowa rywalizacja z Polonią pokazuje, jak niewygodny i trudny jest to dla nas rywal. Mimo kilku już szans - dotąd nie udało się polonistom urwać punktu. Antares nadal jest w dołku, chociaż nastąpiła delikatna poprawa po kompromitacji z Owińskami - w ubiegły weekend zalasewianie mocno postawili się ekipie Lotnika 1997 Poznań, ostatecznie jednak gładko przegrywając to spotkanie 3:0. Mecz z Polonią pierwotnie miał zostać rozegrany w Zalasewie, w 2 kolejce ligowej, jednakże przez zamieszanie z przygotowaniem boiska - nie odbył się on w pierwszym terminie. Nie odbył się także w drugim - przełożonym na prośbę Polonii. Trzecim terminem miała być sztuczna płyta w Swarzędzu, niedzielnego wieczora, jednakże ostatecznie - dostosowaliśmy się do prośby rywali i dzisiejszy mecz rozegramy w ramach wyjazdu, a na wiosnę zagramy kończąc sezon u siebie.

Czeka nas bardzo trudne spotkanie, ostatnie siły rzucone na pokład - Antares postara się zaskoczyć faworyzowanych rywali i sprawić niespodziankę, a przede wszystkim - potrzebne jak tlen punkty do ligowej tabeli. Ze względu na obowiązujące przepisy związane z pandemią - mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

#TYLKOAntares

Na koniec - jak już zauważyliście - nasza strona wróciła do życia w pełnej krasie! Możecie znów sprawdzić nasze aktualne statystyki, kadrę i pozostałe informacje w zakresie drużyny Antaresu. Odświeżono także nasze "Hall of fame" - czyli galerię "sław" - zawodników, którzy zapisali się w historii zalasewskiej drużyny. Wielbiciele takich smaczków z pewnością znajdą coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy!