Podsumowanie 17 kolejki B-klasy

Hitem 17 serii gier w grupie 1 poznańskiej B-klasy było bez wątpienia starcie pomiędzy Ronovią i Antaresem. Po zaciętym boju minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy w ten sposób wyprzedzili drużynę z Zalasewa i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Ciekawie było także w Kicinie, gdzie po emocjonującym meczu miejscowy LKS zdołał wygrać z LKSem z Lipy. Goście przez większość czasu grali w dziesiątkę, po tym jak jeden z ich najlepszych zawodników już na początku zawodów wyleciał z boiska za kopnięcie przeciwnika bez piłki.

W końcu wygrało Łopuchowo, ale wcale nie bez problemów, o czym najlepiej świadczy stykowy wynik meczu z Wełnianką Kiszkowo (3:2). Pewnie zwyciężyli Meblorz (4:1 z Gułtowymi) i Błękitni (3:1 z Liderem Szczytniki Czerniejewskie), ale najefektowniej rywali odprawiła ekipa z Żydowa - Fara Pelikan rozgromił Jadwiżańskiego 5:0, a wszystkie bramki padły po przerwie.

Wyniki 17 kolejki B-klasy grupa 1 Poznań:

LKS Kicin – LKS Lipa 3:1 (1:1)

Jakub Ciszyk 7, Krystian Schreiber 71, 85 – Patryk Złoch 29 (k.)

Fara Pelikan Żydowo – Jadwiżański KS Poznań 5:0 (0:0)

Maciej Nowicki 50, Dawid Rożewski 57, Maciej Sanok 59, Damian Pankowski 72, Dawid Sowiński 90

KS Łopuchowo – Wełnianka Kiszkowo 3:2 (1:1)

Damian Drabczyk 30, 68, Bartłomiej Jankowski 54 – Szymon Burgiel 3, Łukasz Jałoszyński 89

Błękitni Owińska – Lider Szczytniki Czerniejewskie 3:1 (2:1)

Jakub Ceroń 6, 43, Jakub Piksa 70 – Dawid Kierzek 9 (k.)

Meblorz Swarzędz – GKS Gułtowy 4:1 (2:1)

Jakub Strużyński 23 (k.), Damian Szmalc 29, Marek Małecki 65, 78 – Mikołaj Błażykowski 33

Rożnovia Rożnowo – Antares Zalasewo 2:1 (2:1)

Wojciech Janka 3, Mariusz Mysiak 30 – Piotr Bączyk 10

Tabela

Pierwsza czwórka nieco odskoczyła od pozostałych drużyn. Palmę pierwszeństwa dzierży Meblorz (36 pkt), a za nim Rożnovia (32 pkt) oraz Łopuchowo (31 pkt) i Antares (31 pkt), przy czym Rożnovia ma rozegrany jeden mecz mniej niż jej rywale z czołówki.

Pełną tabelę możecie zobaczyć tutaj.

Klasyfikacja strzelców

Na czele klasyfikacji strzelców nie zaszły żadne zmiany. Warto odnotować jedynie dwunastą bramkę w sezonie Patryka Złocha z Lipy. Niezmiennie prowadzi Krystian Kofel z GKSu Gułtowy (18 trafień).

Pełna klasyfikacja strzelców dostępna tutaj.