Podsumowanie 26 kolejki B-klasy

W ostatniej kolejce sezonu doszło do gry o wielką stawkę. Błękitni Owińska podejmowali KS Łopuchowo w meczu decydującym o awansie do A-klasy. Goście musieli ten mecz wygrać co najmniej 3:2. Łopuchowo było niepokonane od 6 kolejek (4 zwycięstwa, 2 remisy), z kolei Błękitni zdobyli komplet punktów w 7 poprzednich spotkaniach! W bezpośrednim starciu rozpędzonych rywali lepsi okazali się gracze z Owińsk, którzy po zwycięstwie 4:2 zameldowali się na najniższym stopniu podium i zapewnili sobie awans.

Wobec porażki z Błękitnymi, KS Łopuchowo musiał liczyć na to, że swojego meczu nie wygra Rożnovia. Stało się jednak inaczej - rożnowianie wygrali w Kiszkowie 3:1 (chociaż przegrywali 0:1) i wskoczyli na czwarte miejsce, które jak się okazało również dało bezpośrednią promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Łopuchowo kończy sezon na piątym miejscu.

W 26 serii gier miały miejsce dwa pogromy: aż 10:0 w Gułtowach rozgromiony został najsłabszy w stawce Lider Szczytniki Czerniejewskie, a LKS Kicin rozbił u siebie 7:0 JKS Poznań.

Dobrze sezon zakończyli piłkarze z Uchorowa i Lipy. Ci pierwsi na wyjeździe ograli 2:0 Żydowo, a Lipa pokonała Antares 3:2.

Wyniki 26 kolejki B-klasy grupa 1 Poznań:

Fara Pelikan Żydowo - KS Uchorowo 0:2 (0:1)

Krystian Kołodziej 28, Michał Kołodziej 90+2

LKS Kicin - Jadwiżański KS Poznań 7:0 (3:0)

Jacek Szlandrowicz 20, Mateusz Krajnik 37, 87, Krystian Schreiber 43, Jakub Ciszyk 49, Mikołaj Fischbach 70, Mateusz Kupijaj 78

GKS Gułtowy - Lider Szczytniki Czerniejewskie 10:0 (3:0)

Krystian Kofel 2, 35, 60, 73, 85, 90, Norbert Dura 13, 50, Mikołaj Błażykowski 57, Łukasz Lewandowski 65

Wełnianka Kiszkowo - Rożnovia Rożnowo 1:3 (1:1)

Maciej Występski 17 - Damian Ławniczak 33, Jeremiasz Michalak 50, Kamil Andrzejewski 58

LKS Lipa - Antares Zalasewo 3:2 (2:0)

Szymon Szacht 9, Patryk Złoch 24, 84 - Tomasz Sikora 51, Franciszek Klimczak 90+2

Błękitni Owińska - KS Łopuchowo 4:2 (1:0)

Jakub Ceroń 28, Jakub Piksa 70, Bartosz Czechowski 72, Mateusz Dryjański 87 - Bartłomiej Jankowski 62 (k.), Krzysztof Ignasiak 77

Tabela

Ostatnia kolejka przyniosła w tabeli jedną istotną zmianę. Miejscami zamieniły się Rożnovia (47 pkt) i Łopuchowo (45 pkt), kończąc zmagania odpowiednio na czwartym i piątym miejscu. Dla jednych oznacza to radość z awansu do A-klasy, dla drugich smutek i rozczarowanie.

Ligę wygrał Antares (52 pkt), wyprzedzając Meblorza (52 pkt) lepszym bilansem bezpośrednim spotkań. Podium uzupełnili Błękitni Owińska (51 pkt).

W grupie środka tabeli sezon zakończyły GKS Gułtowy (39 pkt), Lipa (37 pkt), Uchorowo (37 pkt) i Żydowo (37 pkt). Stawkę zamykają Kicin (27 pkt), Wełnianka (12 pkt), Jadwiżański KS Poznań (8 pkt) i Lider Szczytniki Czerniejewskie (4 pkt)

Pełną tabelę możecie zobaczyć tutaj.

Klasyfikacja strzelców

Krystian Kofel swoim ostatnim występem udowodnił, że korona króla strzelców trafiła we właściwe ręce. Sześć bramek w jednym meczu to wynik bardzo rzadko spotykany nawet w niższych ligach. Napastnik GKSu Gułtowy zakończył sezon z 31 trafieniami - gratulujemy!

Na podium klasyfikacji strzelców znaleźli się jeszcze Krzysztof Ignasiak z Łopuchowa (23 gole) i nasz Andrii Nazarevich (22 gole). Kamil Andrzejewski z Rożnovii strzelił 19 bramek. Rewelacyjny duet z Lipy Szymon Szacht - Patryk Złoch zdobył łącznie 34 gole, dzieląc się dorobkiem po połowie. Tyle samo razy (17 bramek) do siatki rywali trafił Bartosz Czechowski z Owińsk.

Pełna klasyfikacja strzelców dostępna tutaj.