Statystyczne podsumowanie jesieni

Świąteczny okres już za nami, zatem powracamy do Was, drodzy Kibice z kolejną porcją podsumowań dotyczących zakończonej rundy jesiennej. Biorąc pod uwagę wynik sportowy - tym razem nie będzie to należało do rzeczy przyjemnych. Jednakże, życie sportowca to nie tylko zwycięstwa i sukcesy, ale również potknięcia i porażki. Dziennikarska rzetelność wymaga kompleksowego podejścia do tematu, zatem zaczniemy od liczb drużynowych.

W 14 dotychczasowych meczach sezonu 2020/2021 (13 ligowych i 1 pucharowe), Antares Zalasewo może pochwalić się bilansem 2 zwycięstw, 1 remisu i aż 11 porażek, legitymując się łącznym bilansem bramkowym 13-49. W okręgowym Pucharze Polski zalasewianie odpadi już w pierwszej rundzie, przegrywając z ekipą Tornado Tarnowo 2:1 (2:1). Z kolei w lidze, na półmetku Antares zajmuje ostatnie, 14 miejsce, tracąc do bezpiecznej pozycji 3 punkty. Strzelając 0,92 gola na mecz "bordowi" legitymują się najgorszą ofensywą w lidze, natomiast utrata 3,62 bramek na mecz plasuje Antares na 11 miejscu. Brak skuteczności formacji ofensywnej z pewnością jest jedną z przyczyn tak mizernej pozycji zespołu na tym etapie rozgrywek.

Jeżeli chodzi o najlepsze spotkanie w rundzie - z pewnością był to mecz na inaugurację, wygrany w Owieczkach z miejscowym WKS-em 2:4. Natomiast najgorszy występ ekipa zanotowała na własnym boisku w konfrontacji z Owińskami, notując porażkę w wysokości 0:11....

Poniżej przedstawimy statystyki indywidualne graczy i TOP 3 w danych kategoriach:

- TOP Strzelcy:
1. Andriy Nazarevych - 6 goli
2. Piotr Bączyk - 2 gole
3. Adrian Reich, Klaudiusz Czarnecki, Tomasz Kramer, Łukasz Białach, Patryk Sowiński - po 1 golu

- TOP Asystenci:
1. Bartosz Lutomski - 3 asysty
2. Łukasz Białach - 2 asysty
3. Tomasz Kramer, Patryk Sowiński, Damian Winkowski - po 1 asyście

- TOP Klasyfikacja kanadyjska:
1. Andriy Nazarevych 6 (6+0)
2. Bartosz Lutomski 3 (0+3) i Łukasz Białach 3 (1+2)
3. Piotr Bączyk 2 (2+0), Tomasz Kramer (1+1) i Patryk Sowiński (1+1)

- TOP Występy:
1. Andriy Nazarevych - 14 występów
2. Klaudiusz Czarnecki, Przemysław Brzeziński - 13 występów
3. Damian Winkowski, Adrian Pyrzyński, Łukasz Białach - 12 występów

- TOP Minuty:
1. Andriy Nazarevych - 1255 minut
2. Adrian Pyrzyński - 1035 minut
3. Damian Winkowski - 930 minut

To wszystko na dziś. Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich sympatyków i kibiców - słyszymy się wkrótce!

#TYLKOAntares

źródło zdjęcia: unsplash.com